Kuva: Jari Mäensivu

Samu Hyvärinen jatkosopimukseen miesten edustusjoukkueeseen

Samu Hyvärinen (s. 2005) on allekirjoittanut VJS:n miesten edustusjoukkueeseen vuodeksi 2025 pelaajasopimuksen, joka sisältää option vuodeksi 2026.

Neljättä kauttaan VJS:ssä pelaava Hyvärinen kärsi viime kaudella loukkaantumisista, jotka haittasivat kautta. Nyt tavoitteeni on ensisijaisesti pysyä terveenä.

– Oma tavoitteeni on pysyä ehjänä nyt tässä ja saada hyvä puoli vuotta, ennen kuin menen armeijaan kesällä, Hyvärinen sanoo.

Loukkaantumisista huolimatta Hyvärinen sai pelejä alle viime kaudella Kakkosen lisäksi P20 SM-sarjassa, Miesten Kolmosessa ja Suomen Cupissa.

– Pre-season on mennyt ihan hyvin tähän mennessä. Odotan innolla, että pääsen pelaamaan Myrtsiin kotimatseja, ja olisi kiva tehdä maalikin kotikentällä.

Muut uutiset