full screen background image

VJS:n valkoiset joukkueet aloittavat kautensa

VJS:n valkoiset eli perustason joukkueet aloittavat kautensa ensi viikolla. Uuden ikäluokkamallin myötä kaikissa ikäluokissa perustason joukkueet on yhdistetty ja toiminnasta vastaa seuran nimeämä vastuuvalmentaja. Toiminnan suunnittelussa, johtamisessa ja valmennuksessa ovat vahvasti myös mukana ikäluokkavastaavat. Uudistuksen myötä haluamme tuoda ja varmistaa jokaisen VJS:ssä pelaavan lapsen ja nuoren harrastuksen laadun. VJS:n valkoisen tason joukkueissa toiminta ja valmennus pohjautuvat samoin kuin punaisen tason joukkueissa VJS metodiin ja opetussuunnitelmaan, joita toteutetaan pelaajien osaamistason mukaan pyrkien kehittämään ja innostamaan pelaajia lajin parissa. VJS:n valkoiset joukkueet ovat avoimia kaikille, joten mikäli jalkapallon pelaaminen kiinnostaa voit olla yhteydessä joukkueiden vastuuvalmentajiin.

VJS:n valkoiset joukkueet:

VJS P09 valkoinen
Vastuuvalmentaja Markku Laxman, 040 418 8804, markku.laxman@gmail.com

VJS P08 valkoinen
Ikäkausivastaava Juha Pekkanen, 050 505 2120, juha.pekkanen@vjs.fi

VJS P07 valkoinen
Vastuuvalmentaja Olli Hirvonen, 040 511 2708, olli22@kolumbus.fi

VJS P06 valkoinen
Vastuuvalmentaja Sami Setälä, 044 356 9102, sami.setala@hotmail.com

VJS P05 valkoinen
Vastuuvalmentaja Mirsad Krasniki, 046 811 8107 albanes_@hotmail.com

VJS P04 valkoinen
Vastuuvalmentaja Toni Setälä, 045 895 0105, toni.setala@hotmail.com

VJS P03 valkoinen
Vastuuvalmentaja Markku Kokkarinen, 050 38202716, markku.kokkarinen@gmail.com

VJS B valkoinen
Vastuuvalmentaja Mikael Konu, 040 065 4871 mikael_94@hotmail.com

VJS Miehet/2 (Kutonen)
Vastuuvalmentaja Jukka Rantanen, 044 505 1005, jukka.rantanen88@hotmail.com

VJS:n tyttöpuolen joukkueet:

Yhteyshenkilö Marko Kolsi, 050 351 0391, marko.kolsi@vjs.fi

VJS:n poikien nappulavaiheen joukkueet:

VJS P11
Yhteyshenkilö Hilkka Pelander, 040 547 3237 hilu.pelander@vjs.fi

VJS P10
Yhteyshenkilö Marko Kolsi, 050 351 0391, marko.kolsi@vjs.fi