Vantaan Jalkapalloseuraan kesätöihin

VJS palkkaa tänäkin vuonna 14-18-vuotiaita nuoria kesätöihin seuran järjestämään futiskouluun.
Futiskoulut järjestetään ajalla 1.-5. ja 8.-11.6.2015. Lisäksi perjantaina 12.6. futiskoulun päätyttyä kesätyöntekijät työskentelevät muissa seuran ohjeistamissa tehtävissä.

Päivittäinen työaika 1.-12.6.2015 on klo 8.00-16.00

Futiskouluohjaajat koulutetaan tehtäväänsä (koulutus pakollinen). Ohjaaminen sisältää harjoitusten ohjaamista annettujen ohjeiden mukaisesti sekä lasten kanssa muuta tekemistä harjoitusten välillä ja lasten turvallisuuden valvontaa sekä ruokailuissa avustamista.

Etsimme lasten kanssa hyvin toimeentulevia ja ulospäinsuuntautuneita sekä vastuuntuntoisia nuoria joukkoomme. Futiskoulut ovat ponnahduslauta muihin säännöllisiin työtehtäviin seurassa ja toimivat hyvänä referenssinä tulevaisuudessasi. Työtehtäviä on tarjolla ympärivuotisesti. Halukkuutesi muihin tehtäviin voit ilmoittaa lomakkeella.

Hakuaika tehtävään päättyy 17.3.2015.

> Ilmoittautumislomakkeeseen

Lisätietoja:

Taru Nyholm
Kehityskoordinnaattori
VJS ry
p. 050 3366696
@. taru.nyholm@vjs.fi